Yalova’da yabancıları vatandaşlık vadiyle dolandıran 1 kişi tutuklandı

Yalova’da yabancıları vatandaşlık vadiyle dolandıran 1 kişi tutuklandı

YALOVA – Yalova’da polis tarafından yabancı uyruklu şahıslara vatandaşlık vaadi ile sahte evrak düzenleyerek dolandıran ve silahla tehdit eden şahıslara yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 5 kişiden 1’i tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, yabancı uyruklu şahıslara vatandaşlık vaadi ile sahte evrak düzenleyerek dolandırdığı ve silahla tehdit ettiği iddia edilen şüphelilere yönelik operasyon gerçekleştirdi. Eş zamanlı düzenlenen operasyonda 4 ikamet ve 1 işyerinde yapılan aramalarda, 1 adet ruhsatsız otomatik tabanca, 3 ruhsatsız tabanca, 49 adet 9 mm fişek, 74 adet 7.65 mm fişek, 19 adet 6.35 mm fişek, 8 adet senet, vekaletname ve benzeri evrak, 1 adet av tüfeği, 12 kartuş, 41 şeffaf kutu içinde 75 kilo 910 gram TABDK bandrolsüz açık nargile tütünü ele geçirildi.

Gözaltına alınan ve “Nitelikli Dolandırıcılık, Resmi Belgede Sahtecilik, Tehdit ve 6136 SKM” suçlarından mahkemeye sevk edilen zanlılarda G.C. tutuklanırken E.C., M.C., E.B., M.B hakkında ise adli kontrol kararı verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x