Genç sevgilisini öldürüp uzuvlarını kesen 74 yaşındaki kadın, akıl sağlığı merkezine yatırılacak

T24 Dış Haberler

ABD’nin Florida eyaletinde, 55 yaşındaki erkek arkadaşını öldürdükten sonra kollarını ve bacaklarını kesmekle suçlanan bir kadın, akıl sağlığının yerinde olmadığı gerekçesiyle mahkemeye çıkmaya uygun görülmedi. 

74 yaşındaki Nelci Tetley, 2017 yılında 55 yaşındaki erkek arkadaşı Jeffrey Albertsman‘ın korkunç ölümüyle ilgili birinci derece cinayet suçlamasıyla gözaltına alındı. Çok sayıda uzmanın “akli dengesinin yerinde olmadığını” ifade etmesinin ardından bir akıl sağlığı merkezine yatırılması hususunda tartışmalar başladı.

2018 yılından beri tutuklu bulunan Tetley, sevgilisini başından vurduktan sonra kollarını ve bacaklarını parçalara ayırmakla suçlandı. 

Yetkililerin, Albertsman’ın kötü bir şekilde çürümüş cesedinin bir kısmını evde buldukları ve başından ve göğsünden kurşunla yaralandığını belirledikleri bildirildi. Cesedin diğer parçaları iki ay sonra bir ormanda bulundu. 

Tetley ve Albertsman’ın yaklaşık 10 yıldır birlikte olduğu ve şiddetli geçimsizlik yaşadıkları öğrenildi. 

Floridalı kadın aynı zamanda 2007 yılında 27 yaşındaki Michael Louis‘in öldürülmesiyle ilişkili kişilerden biri olarak da adlandırılmıştı. 

Eyalet Başsavcı Yardımcısı Spencer Hathaway, Tetley’in akıl sağlığıyla ilgili olarak, kendisinin güvenli bir tesise nakledilmesini sağlamaya çalışacaklarını söyledi.

Tetley, duruşmada kalp sorunları ve yüksek tansiyonun yanı sıra bulanık görme sorunu yaşadığını açıklarken, 6 yıldır göremediğini söylediği kızını görmek için yalvardı.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x