Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin uygun fiyatlı et satışına yoğun ilgi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, zorlu ekonomik koşullarda Başkentlilerin yanında olmaya devam ediyor. Başkentlilerin sağlıklı, kaliteli ve hijyenik koşullarda uygun fiyatlı gıdaya ulaşması amacıyla hizmet veren Başkent Marketler’de Ramazan ayı sonuna kadar sürecek uygun fiyatlı et satışı uygulaması beşinci gününde de yoğun ilgi gördü.

Uygulamanın ilk beş gününde toplam 22 bin 966 kilo et satışı yapıldı. Başkent Kart ve kredi kartının geçerli olduğu uygulamada kasap köfte 369 TL, eko kıyma 369 TL, eko kuşbaşı 379 TL, Ayaş Koop. dana sucuk 309 TL, yemeklik-haşlamalık et ise 339 TL’den satılıyor.

BAŞKENT MOBİL MARKET İLE ÇEVRE İLÇELERDE UYGUN FİYATLI ET SATIŞI BAŞLADI

Ankara Halk Ekmek Fabrikası, şimdi de EGO otobüsünden dönüştürülen Başkent Mobil Market ile çevre ilçelere de ulaşıyor. Ramazan ayı sonuna kadar çevre ilçelerdeki vatandaşların da uygun fiyatlı ete ulaşmasının hedeflendiği uygulamada Mobil Market otobüsü Ayaş ve Güdül ilçelerinde satış yaptı.

18-20 Mart 2024 tarihleri arasında Mobil Market’in uğrayacağı ilçeler ise şöyle:

“18 Mart 2024 Pazartesi 10.00-13.00 Nallıhan İlçe Merkezi

18 Mart 2024 Pazartesi 15.00-18.00 Nallıhan Çayırhan Mahalle Merkezi

19 Mart 2024 Salı 10.00-17.00 Kızılcahamam Akçay Mahallesi Cengiz Topel Caddesi

20 Mart 2024 Çarşamba 10.00-14.00 Kahramankazan İlçe Merkezi.”

VATANDAŞLAR UYGULAMADAN MEMNUN

Batıkent Atlantis ile Kızılay Başkent Market şubeleri ve Ayaş ile Güdül ilçelerinde uygun fiyatlı et almaya gelen vatandaşlar uygulamaya ilişkin düşüncelerini, şu sözlerle dile getirdi:

Hayati Alper: “Emeklinin durumu belli, aldığı para belli. 10 bin lirayla yaşam mücadelesi veriyoruz. Bu şartlarda da Allah razı olsun Büyükşehir Belediye Başkanı’mız düşünmüş emekliye bu imkanı sağlamış, kendisine teşekkür ediyoruz.”

Nihat Özbaş: “Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmetinden çok memnunum. Emekliyim, tek başına yaşıyorum. Aldığım etle kavurma yapacağım, 5-6 ay yiyeceğim. Yarı fiyatına et alıyoruz, daha ne yapsın Büyükşehir? Bize her türlü olanağı sağlıyor.”

Turan Avluoğlu: “Hayat pahalandıkça insanların alım gücü düştükçe bu tarz kuyruklar daha da artacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı bu hizmetten çok memnunuz ve devam etmesini diliyoruz.”

Ali Başdemir: “Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin uygun fiyatlı et satışı hizmeti gerçekten çok güzel çünkü insanlar geçim sıkıntısı yaşıyor ekonomisini düşünüyor bu uygulamadan çok memnunuz ve devamını diliyoruz.”

Halil Koçoğlu: “Et fiyatlarının dışarıdaki marketlere göre uygun fiyatla satılması biz emekliler için büyük bir nimet. Mansur Başkanı’mızdan Allah razı olsun.”

Osman Çelebi: “Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin başlatmış olduğu uygun fiyatlı et satışı hizmeti çok güzel uygulama çok memnunuz.”

Muharrem Kaplan: “Uygun fiyatlı et satışı uygulamasından çok memnunuz bu uygulama olmasa bile Mansur Başkan’dan çok memnunuz Allah onun işini rast getirsin.”

Kadri Direkçi: “30 yıldır Ankara’da yaşıyorum, Mansur Yavaş gibi bir başkan görmedik, kendisinden çok memnunuz, uygun fiyatlı et satışı için de çok teşekkür ediyoruz.”

Selçuk Koç: “Piyasaya göre fiyatlar oldukça uygun ilk kez almaya geldim, bu uygulamanın devam etmesini diliyoruz.”

Necdet Sacit: “Çok büyük bir hizmet. Kasapta 500-600 liraya almaktansa neredeyse yarı fiyatına et alıyoruz.”

Nevzat Olcay: “Bu hizmete, emeğe her şey için teşekkür ediyoruz.”

Zeki Karaman: “Bu hizmet dar gelirliler için kaçınılmaz bir fırsat, büyük bir nimet.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x